Zmijozel

Medailonky postav

William Murder (7. ročník)

Hromotluk a člen Malfoyovy party, který nejde pro ránu daleko. Není moc důmyslný nebo důvtipný, někteří by o něm řekli, že si sedí na vedení. Je to ale Dracova pravá ruka, čímž si zasloužil určitý respekt. V hodinách nikdy moc neexceluje, ale pokud se jedná o šikanu, je na něj spoleh.


Pansy Parkinsonová (7. ročník)

prefektka

Dívka Draca Malfoye a prefektka Zmijozelu. Ve své koleji je oblíbená, dalo by se dokonce říci, že zastává jakousi vůdčí pozici. Svým vystupováním dává nepokrytě najevo, že je něco víc než ostatní, přece "čistokrevná" čarodějka. Je to právě ona, kdo tak rád trápí všechny, kdo se jí znelíbí, posmívá se jim a zesměšňuje je. Ostrá slova jí nejsou cizí. Velmi ráda vytahuje před ostatními, že její kmotrou je obávaná Bellatrix Lestrangeová.


Blaise Zabini (7. ročník)

 člen famfrpálového mužstva

Málomluvný chlapec, který na každého shlíží spatra. Když už se ozve, jeho slova jsou chladná jako led. Možná také proto se stal členem Malfoyova gangu. Blaise loni získal pozici chytače ve zmijozelském famfrpálovém týmu a s ní i jistý obdiv okolí. Ví se o něm, že je velmi zdatný při přípravě lektvarů. Nedávno si jej také všiml profesor Křiklan a pozval jej na schůzky svého klubu.


Jonathan Bulstrode (7. ročník)

Chlapec ze zámožné rodiny, který se dříve moc neprojevoval. Na hodinách pozorně poslouchal výklad učitelů, psal si zápisky a podával dobré studijní výsledky, jen tu a tam po někom hodil nevraživý pohled. Poslední dobou ale překvapuje svými výroky o Pánovi zla, jako by snad věděl víc než ostatní. Mnohým to může připadat znepokojivé.


Olivie Lovejoyová (Ponožka) (6. ročník)

Zmijozelští dívce neřeknou jinak než Ponožka. Nutí ji za ně vykonávat své domácí úkoly a vyřizovat jejich záležitosti, a Olivie požadavky svých spolužáků podřízeně plní. Snad ani nemá žádné kamarády. Je jen otázka, proč si to všechno nechává líbit. Je to ale stále studentka Zmijozelu a takovým je zkrátka lepší se vyhnout. Její dvojče, sestra Maggie, studuje v Havraspáru. Nikdo si však nevšiml, že by se ty dvě spolu nějak víc bavily.


Molly Mureyová (7. ročník)

Školní drbna, která ví všechno na všechny. A co neví, to si vymyslí. Píše do svého školního plátku "Bradavický Hrom", kde rozmazává veškeré polopravdy i pololži, o nichž se náhodou doslechla. Pokud může, na nikom nenechá nit suchou. Je jedna ruka s Pansy Parkinsonovou. a stejně jako ona ráda trápí ostatní studenty. Všichni se před ní raději mají na pozoru.