Havraspár

Medailonky postav

Lenka Láskorádová (6. ročník)

Lenku jen málokdo doopravdy zná a ještě míň lidí ji chápe. Pro většinu studentů i učitelů je podivínka, která žije ve svém vlastním světě. Říká divné věcí a ještě divnější věci dělá, nemluvě o tom, jak se obléká. Z počátku ji ostatní děti trápily a posmívaly se jí, ale postupně její výstřednosti přivykly a naučily se ji brát jako součást kouzelných Bradavic. Podobně jako duchové chodí mezi námi, ale je pro nás prakticky neviditelná.


Michael Corner (7. ročník)

Roztomilý fešák s šibalským kukučem, to je Michael pro spoustu bradavických studentek. Vždycky je tam, kde se něco děje, nebo alespoň tvrdí, že tehdy byl tam, kde se to a ono stalo. Co na tom, zda mluví pravdu, když se tak hezky poslouchá. Kluci si o něm naopak myslí, že přehání a je až příliš namachrovaný, jenomže holky mu to prostě všechno baští. Vždycky dostane ty nejhezčí, chodil s Ginny Weasleyovou, později i s Cho Changovou. Všechny zajímá, kdo to bude příště.


Anthony Pauley (7. ročník)

Mladý charismatický muž na prahu dospělosti. Nechybí mu rozvaha, hodně přemýšlí nad tím, co dělá i co říká. Vždycky se chová racionálně a staví se na stranu slabších. V Havraspáru rozhodně patří k těm oblíbeným a dalo by se říci i "normálnějším". Má v Mrzimoru o rok mladší sestru Lisu, na kterou jako správný starší bratr dohlíží. I proto se jí většina kluků vyhýbá, nikdo by si totiž nechtěl Anthonyho znepřátelit.


Maggie Lovejoyová (6. ročník)

Tichá studentka, která na hodinách vždy podává excelentní výkony, taky si díky nim vysloužila pozvánku do Křikova klubu. Mezi své spolužáky nikdy moc nezapadla, měli ji za podivína. Jako by nedávala najevo jakékoliv emoce, na ostatní tak působí chladně až vypočítavě. Nikdy si ani nenašla kamarády, ale ne že by se o to kdy pokoušela. Má sestru, dvojče jménem Olivie (kterou všichni znají jako Ponožku), která chodí do Zmijozelu.


Emily Millerová (6. ročník)

Emily je mírná, uzavřená dívka. Nikdy nevyčnívá z řady, není nijak průbojná a zřejmě nemá ráda pozornost druhých. Většinou nikdo ani neví, kde je a co dělá. A nikoho to vlastně ani moc nezajímá. Když ji občas někdo někde zahlédl, vždycky byla začtená do nějaké tlusté knihy. Proto všechny překvapilo, když se doslechli, že prý snad chodí s Justinem Finch-Fletchleym. Ano, s tím rošťáckým sympaťákem a fešákem z Mrzimoru. Holt tichá voda...


Rachel Brannenová (7. ročník)

 členka famfrpálového mužstva

Hezká, oblíbená a všestranně nadaná dívka, která má kolem sebe vždy spoustu kamarádů. Je to společenská duše a díky její empatii se jí ostatní nebojí svěřit se svými trápeními. Dokáže naslouchat i povzbudit. Na co Rachel sáhne, to se jí daří, ať už se jedná o učení nebo famfrpál. V kolejním týmu zastává pozici střelce.