Mrzimor

Medailonky postav


Hannah Abbottová (7.ročník)

 prefektka

Hannah je milá a oduševnělá dívka s přátelskou povahou, není tedy divu, že je mezi spolužáky oblíbená. Je všestranně nadaná a tvůrčí, ale zároveň pilná a svědomitá. Díky tomu si ji oblíbili také členové profesorského sboru a byla jí svěřena prefektura. Pro mnohé dívky je Hannah vzorem, takovou nejmenovanou třídní královnou, vyhledávanou kvůli jejímu racionálnímu pohledu na problémy a ochotě poradit a pomoci druhým. Její názor na věci má tedy jistou váhu jak u studentů, tak u profesorů.


Susan Bonesová (7. ročník)

Susan je ve škole populární hned z několika důvodů. Nejen že je přátelská a dobrosrdečná, je navíc také velmi krásná, čehož si zvláště v posledních letech začali všímat kluci. Přestože navenek působí suverénně a sebevědomě, není ani trochu namyšlená. Ačkoli se zdá, že k dokonalosti nemá daleko, i Susan má své mouchy. Ve škole nepatří zrovna k premiantům a navíc přitahuje průšvihy jako magnet. Ještě že je dívka a umí to s profesory, díky tomu často vyvázne s lehčím trestem než známé rošťácké firmy.


Ernie Macmillan (7. ročník) 

bývalý prefekt

Akční a odvážný kluk, který budí přirozený respekt. Ernie je smělý a výřečný, takže nemá problém s prosazováním svých názorů, i když jsou někdy trochu ukvapené. Nemusí druhé zdlouhavě přesvědčovat, protože působí důvěryhodně. Jeho úmysly jsou však vždy čisté a nikomu by záměrně neublížil. Je vůdčí typ a vždy se staví na stranu slabších. Umí druhé povzbudit a dodat jim odvahu, když je potřeba.


Lisa Pauleyová (6. ročník)

Lisa je hodná a milá dívka, která někdy působí až příliš plaše a uzavřeně. Asi proto nemá mnoho kamarádů a nejvíc se baví se svým bratrem Anthonym z Havraspáru. Přesto ji studenti občas vyhledávají kvůli jejím schopnostem. Všichni ví, že Lisa pomáhá madam Pomfreyové na ošetřovně, takže když dojde k nějakému nechtěnému úrazu, se kterým by se příliš nechlubili, poprosí o pomoc právě Lisu, která každému bez zaváhání pomůže.


Eliot Steel (7. ročník)

Tichý, přemýšlivý kluk, který by neublížil ani mouše. Není zrovna nejhovornější, ale se svou kamarádkou Laurou se baví zcela bezprostředně. Druhým se může jevit jako zakřiknutý, ale co se lektvarů týče, jen těžko byste hledali někoho šikovnějšího, a profesor Křiklan ho díky této dovednosti dokonce přizval do svého klubu. Eliot je vzhledem ke své povaze snadným terčem vtipů zmijozelských studentů.


Laura Overtonová (7. ročník)

Zodpovědná, starostlivá dívka a milovnice zvířat, která se na hodinách péče o kouzelné tvory vždy hlásí o slovo, protože má spoustu zvědavých a všetečných otázek. Na prvním místě u ní byla vždy rodina a těch několik málo přátel, které má a kterých si velice váží. Svého nejlepšího kamaráda Eliota ráda postrkuje do společenských aktivit, snaží se ho trochu socializovat a třeba mu i najít spřízněnou duši. Je přece potřeba se občas trochu bavit. Do Bradavic přijíždí i její sestra Peggy, která má nastoupit do prvního ročníku.


Justin Finch-Fletchley (7. ročník)

Rošťácký úsměv a vždycky samý vtípek. Věčně rozesmátý Justin má kolem sebe neustále bandu svých kamarádů - Ernieho, Hannah a Susan. Každý ho zná jako toho drzého kluka, který se často dostává do problémů, do nichž stahuje i ostatní. Nelze ho však nemít rád. I když umí člověka občas pěkně poškádlit, vždycky hraje fér a nikdy by doopravdy nikomu neublížil. Ani profesoři nad ním nikdy nedokázali zlomit hůl, protože tenhle kluk má zkrátka své kouzlo.