Nebelvír

Medailonky postav

Ginny Weasleyová (6. ročník)

členka famfrpálového mužstva

Sestra Rona Weasleyho, nejlepšího kamaráda slavného Harryho Pottera, a také čarodějka, která obdivuhodně ovládá Nestvůrné netopýří zaklínadlo - však ji taky díky tomu přizval profesor Křiklan do svého klubu. Zpravidla si nenechá nic líbit a nejednou prokázala svou nebojácnost, když se odhodlaně postavila po bok svých přátel, když bylo potřeba. V nebelvírském famfrpálovém mužstvu hraje na pozici střelce a je vážně dobrá. U kluků byla vždy populární, od loňského školního roku má ale oči jen pro svého přítele Harryho.


Neville Longbottom (7. ročník) 

První roky v Bradavicích byl Neville školním otloukánkem. Díky němu si každý připadal lepší, protože nikdo přece není větší nemehlo a nekňuba než Longbottom. Během svých školních let však Neville opakovaně prokázal, že když jde opravdu do tuhého, je mnohem statečnější než ostatní a zdaleka není v kouzlení tak neschopný, jak se všichni domnívali – ba právě naopak. Neville si tak postupně vydobyl jisté uznání jak studentů, tak učitelů. Navíc se kamarádí s Harrym Potterem, což má svoji váhu. 


Seamus Finnigan (7. ročník)

Seamus je veselý, přátelský a charismatický hoch, takže nemá nouzi o přátele. Je sice trochu průšvihář, ale kdo v tomhle věku nevyvedl nějakou tu neplechu... Navíc si ze školních trestů dávno nic nedělá, hlavně když je za hrdinu a může o svých uličnických dobrodružstvích vykládat poutavé historky kamarádům nebo hezkým děvčatům. Vždycky byl rád středem pozornosti a náležitě si ji užíval. Tedy... snad jen kromě té aférky s Levandulí Brownovou, na kterou už snad všichni zapomněli.


Levandule Brownová (7. ročník)

Levandule má vzhled, chování i způsoby roztomilé princezničky na sklonku dětských let. Je sladká a rozkošná stejně jako její králíček Binkey, kterého všude tahá s sebou. Samozřejmě všichni, kdo měli tu čest poznat Levanduli blíže, vědí, že stejně jako milá a přátelská umí být také pěkně umanutá a panovačná. Vnímá svět sobě vlastním způsobem a jen těžko se smiřuje s tím, když není po jejím, nebo věci nejsou takové, jak si je představovala. Někteří spolužáci se jí za zády posmívají, ale i oni ví, že je lepší s Levandulí vycházet a ustupovat jí, než pak čelit následkům hněvu dospělých, kteří nechápou, proč by někdo ubližoval tak hodné a milé dívce.


Thomas Amber (7. ročník)

 člen famfrpálového mužstva 

Sebevědomý odrážeč nebelvírského famfrpálového mužstva, který si rád užívá pocit důležitosti a pozornosti, zejména pak u dívek - vždyť která by o něj neměla zájem! Nejlépe se cítí, když se obdivovatelky smějí jeho vtipům nebo když se s někým může předhánět o to, kdo bude lepší. Zpravidla málokdy bere ohledy na ostatní.


Elisabeth Rooverová (7. ročník)

prefektka

Horkokrevná dívka pověstná svou vznětlivostí, velice snadno se totiž nechá popíchnout. Když vybuchne, úplně ztrácí hlavu a poví i to, co neví. Proto bylo pro mnohé poněkud překvapením, když se stala kolejní prefektkou. Patrně za to může její smysl pro povinnost a dobré studijní výsledky. Díky své bolestné upřímnosti je občas těžké s ní vyjít. Jelikož má její otec vlivnou pozici na ministerstvu kouzel, Elisabeth byla přizvána na schůzky Křikova klubu.